AKTIVITY Domu Seniorov

VITALITA

activiti_01 

left-hodiny 

KRÍZOVÝ PLÁN * 

COVID-19 * 

--------------------------------- 


left-email2

left-info

0905 132 396 


Novinky

Nové rehabilitačné zariadenie

abgrenzung_zum_ergometer

rehabilitačný trenažér

THERA-trainer TIGO 

VITALITA - pre aktívne prežitie života v zrelom veku

banner_dane 

Nové zariadenie pre seniorov pri Kolpašskom jazere uprostred nádhernej štiavnickej prírody s výborným vybavením a vysokým štandardom služieb je už  v prevádzke.

ja0401832 

Ak sa náš život nemá rozplynúť a stratiť, musí byť v nejakom poriadku. Vo svojej každodennosti musí byť nesený nejakým všeobjímajúcim, musí dosiahnuť súlad práce, naplnenia a výnimočných okamihov, aby sa tak v opakovaní prehlboval. Človek má domov tam, kde sa cíti dobre.

(Karl Theodor Jaspers)

actual_banner 

 

 

 

Zakladatelia neziskovej organizácie Vitalita vyšli z týchto pokrokových pokrokových myšlienok a vytvorili zariadenie sociálnych služieb, kde ťažiskom starostlivosti o seniorov je zachovanie ich práva na sebaurčenie a možnosť samostatne prekonávať každodenné prekážky.

5680senior_coupleDomov seniorov Vitalita je prevádzkovaný pre Vaše aktívne prežitie zrelého veku so zameraním na udržiavanie výbornej fyzickej aj  psychickej kondície a snaží sa o aplikáciu moderných opatrovateľských metód s komplexným individuálnym prístupom. Okrem realizácie zákonom stanovených činností robíme všetko pre Váš rozvoj a Vašu integráciu do spoločenského diania s cieľom udržať čo najvyššiu kvalitu Vášho života. Vitalita sa nachádza v krásnom prostredí Štiavnických vrchov. Príjemné klimatické podmienky so slnečným počasím počas väčšiny roka, ako i mierne zimy poskytujú možnosť aktívne sa venovať svojim záľubám s možnosťou alternatívnych terapií.

sport-seniorAreál domova pre seniorov, ako aj jeho bližšie, či širšie okolie, poskytujú výborné a nenáročné pod mienky pre široký okruh aktivít a záľub. Pre toto miesto je charakteristická pokojná, prírodná, tichá atmosféra, bez automobilovej premávky a ruchov mesta. Spĺňa všetky predpoklady, aby sa stalo nielen domovom pre seniorov a ľudí potrebujúcich celodennú starostlivosť, ktorí chcú dôstojne, harmonicky a plnohodnotne žiť svoj život ale aj pre ľudí ktorí si v zrelom veku chcú užiť pocit dovolenky.

Okolie domova vytvára príjemnú a pokojnú atmosféru, ktorú okrem bohatej flóry a fauny, dotvárajú chodníky, lavičky a zákutia s výhľadmi na Kolpašské jazero. Blízkosť historického mesta Banská Štiavnica (6 km) ponúka naviac široké spektrum kultúrneho vyžitia. Vďaka podpore profesionálnych spoločností, sme dokázali v relatívne krátkom čase vybudovať pre Vás zariadenie na vysokej úrovni.

Ubytovanie je možné v 16 jednoposteľových izbách a v 6 dvojposteľových apartmánoch s väčšou obývacou plochou a aj s dvomi posteľami pre páry. Každá ubytovacia jednotka má vlastné sociálne a hygienické zariadenie a balkón. K dispozícii sú tiež ďalšie 2 apartmány pre hostí alebo rodinné návštevy.

Cenník