AKTIVITY Domu Seniorov

VITALITA

activiti_01 

left-hodiny 

KRÍZOVÝ PLÁN * 

COVID-19 * 

--------------------------------- 


left-email2

left-info

0905 132 396 


Novinky

Nové rehabilitačné zariadenie

abgrenzung_zum_ergometer

rehabilitačný trenažér

THERA-trainer TIGO 

História

00_steps 

DOM SENIOROV VITALITA

  

od-fontankyDom seniorov Vitalita vznikol 2012 odkúpením bývalého rekreačného a konferenčného zariadenia spoločnosti Dinas. Náročný projekt a zmena účelu na sociálne zariadenie si vyžiadali zapracovanie moderných a nadštandardných riešení, čo vyžiadalo nielen rekonštrukciu, ale kompletné prebudovanie bývalej chaty.

 

 

z-parkoviskaBývalá chata DINAS bola drevená viacúčelová stavba zameraná viac-menej na rekreáciu a turistiku. Hoci bolo zariadenie funkčné a v krásnom prostredí, so starým vybavením a parametrami sa nedokázalo vyrovnať súčasným ubytovacím požiadavkám. So všeobecným poklesom turistických aktivít sa stávalo menej využívaným. Preto sme prikročil ku zmene účelu zariadenia, aby bol plne využitý potenciál samotnej stavby, areálu ale aj atraktívneho okolia.

  

13V prvej fáze projektu koncom roku 2012 sme rozobrali stávajúcu drevenú časť stavby. Prispôsobili sme okolitý terén, vrátane parkovísk, na vybudovanie bezbariérových riešení podľa najnovších sociálnych a humanitných trendov. 

 

 

 

02

Začiatkom roku 2013, sa prebudovala vnútorná spodná a základná časť stavby a nasledovalo a s príchodom jari a lepšieho počasia sa začali zdvíhať 1. a 2. poschodie budovy, ktorá tak začala dostávať svoj súčasný charakter a vzhľad.

 

 

 

0405 07

 

 

 


 

Počas leta 2013 sa zariadenie dostavovalo, v jeseni sa robili posledné inžinierske a inštalačné práce, aby koncom roku bolo plne funkčné a mohlo od januára 2014 prijať svojich prvých obyvateľov. Zariadenie svojou lokalitou, stavbou a svojim vybavením spĺňa najprísnejšie podmienky na plnenie svojho súčasného účelu: starostlivosť o seniorov a umožnenie im aktívne žiť svoj hodnotný život.

10