AKTIVITY Domu Seniorov

VITALITA

activiti_01 

left-hodiny 

KRÍZOVÝ PLÁN * 

COVID-19 * 

--------------------------------- 


left-email2

left-info

0905 132 396 


Novinky

Nové rehabilitačné zariadenie

abgrenzung_zum_ergometer

rehabilitačný trenažér

THERA-trainer TIGO 

Vybavenie domu seniorov VITALITA, Banský Studenec

l1150143Objekt zariadenia Vitalita je komplexne nanovo prebudovaný s dôrazom na nový účel, ktorý má budova spĺňať. Zariadenie pre seniorov Vitalita sa tak klientom stáva bezpečným, pohodlným a hlavne príjemným domov, kde obohatia trávenie svojho voľného času o množstvo osobných aj skupinových aktivít. Každá Izba je vybavená vlastným sociálnym hygienickým zariadením s vysokým komfortom aj pre menej pohyblivých klientov. Zariadenie izieb je praktické účelové a vkusné. V každej izbe je telefón, televízor, rádio a wifi. Celý objekt budovy i okolia je bezbariérový a aj imobilní klienti majú možnosť voľného pohybu buď na vozíčkoch, alebo za pomoci personálu.

V domove je vysokoprofesionálna lekárska a opatrovateľská starostlivosť, príjemná a pohodlnál1150152 jedáleň  s kvalitnou kuchyňou. Na rozdiel od mnohých podobných zariadení, varíme denne len z čerstvých potravín. Strava je vyvážená s prihladnutím na diétetické a nutričné potreby našich obyvateľov. 

 

Našou prvoradou úlohou je vaša pohoda a spokojnosť a tomuto zámeru sme podriadili aj komplexné vybavenie. Veríme, že budete spokojní a pobyt v zariadení Vitalita si budete užívať. Pre nás je dôležité, aby ste svoj doterajší život a domov nahradili plnohodnotnou alternatívou, ktorú Vám ponúkame.

 

 

 

 

notruftelefon_160Naše zariadenie používa náramky alebo prívesky pomoci na privolanie ošetrujúceho personálu – sestričiek. Veľkou výhodou tohto systému je jeho monitorovacie a priestorové používanie. Bežné zariadenia na privolanie pomoci má klient umiestnené pri posteli, ale v prípade, že dôjde k situácii, keď klient potrebuje pomoc mimo lôžka napr. v kúpeľni, na WC, na chodbe, prípadne na záhrade má veľký problém, lebo by musel nečinne čakať na ošetrujúci  personál, pretože sa jeho tlačidlo pomoci nachádza len pri jeho posteli a nemá možnosť inak podať správu o svojom stave.

notruftelefon_180V našom zariadení má každý klient náramok alebo prívesok pomoci umiestnený na ruke ako hodinky alebo zavesený na krku, kde stlačením jedného tlačidla dá ošetrujúcemu personálu echo, kto potrebuje pomoc a kde sa nachádza. Tieto zariadenia tiež neustále moniturújú stav a zároveň sú centrálne monitorované, aby ošetrujúci personál mohol reagovať, aj v situáciách keď sám klient nemôže zariadenie aktivovať. Týmto sa u ľudí vytvára pocit istoty, že majú pri sebe pomoc aj vo chvíli, keď chcú byť sami. 

cl_einleitungZariadenie je vybavené modernými rehabilitačnými a pohybovými trenažérmi THERA-trainer, ktoré umožňujú jednoduché bezpečné a pohodlné cvičenie pre všetkých, aj imobilných, obyvateľov zariadenia. Prístroje efektívne doplňujú aktívnu terapiu a cvičenie môžu byť cielene zamerané. Všeobecne sa prístroje využívajú na zlepšenie hybnosti a mobility pacienta, ale vďaka svojej všestrannosti sú výbornými regeneračným pomocníkmi aj pri iných terapiách.

--- podrobnejšie

 


Krásne okolie zariadenia naviac vytvára príjemnú a pokojnú atmosféru, okrem bohatej flóry a fauny, dotvárajú chodníky, lavičky s výhľadom na jazero s možnosťou rybolovu z ktorých je nádherný a zároveň upokojujúci pohľad na prírodu. Vitalita poskytuje ubytovacie kapacity aj pre návštevy našich klientov. 

V budove domu seniorov Vitalita sa nachádza tiež

 • estetická a pohodlná jedáleň 
 • kvalitná kuchyňa s moderným vybavením
 • kaderníctvo a salón 
 • obchod s rôznym tovarom
 • kávomat

 

Podľa záujmu klientov zariadenia Vitalita je možnosť založenia pravidelných krúžkov rôznych aktivít (varenie, maľovanie a pod.) vedených odbornými a kvalifikovanými pracovníkmi. Tiež aj usporadúvanie sezónnych súťaží a vlastných vystúpení pre spoluobyvateľov, alebo aj pre návštevníkov zariadenia. Zariadenie Vitalita ponúka novovybudované a novovybavené štandardné až nadštandardné priestory pre všetky tieto činnosti:

 • altanok-pohlad-z-vrchuspoločenské a klubové miestnosti s krbom 
 • knižnica
 • internet 
 • dielnička pre kutilov  
 • zimná záhrada 

 

  v areále zariadenia je

83111888_xs
 • záhrada a parčík 
 • šport ihrisko a detské ihrisko
 • altán s miestom pre grilovanie a posedenie
 • bezprostredná blízkosť Kolpašského jazera
 • parkovisko s 15 parkovacími miestami