AKTIVITY Domu Seniorov

VITALITA

activiti_01 

left-hodiny 

KRÍZOVÝ PLÁN * 

COVID-19 * 

--------------------------------- 


left-email2

left-info

0905 132 396 


Novinky

Nové rehabilitačné zariadenie

abgrenzung_zum_ergometer

rehabilitačný trenažér

THERA-trainer TIGO 

THERA trainer TIGO

header_enaktívno pasívny prístroj

na nohy alebo ruky a nohy

 

 

 


 

abgrenzung_zum_ergometer

Liečebný pohybový prístroj THERA-Trainer pomáha fyzioterapeutom pri ich každodennej práci. Prístroj efektívne doplňuje aktívnu terapiu a cvičenie môže byť cielene zamerané. Všeobecne sa prístroj využíva na zlepšenie hybnosti a mobility pacienta. THERA-trainer bol vyvinutý pre pacientov s obmedzením, ktorí nie sú schopní dosiahnuť pohybovú aktivitu. Nech už sú pacienti pripútaní na vozík alebo môžu chodiť, všetci sa môžu zapojiť do rehabilitačného cvičenia.

 

 

 TERAPEUTICKÉ CIELE 

Aktivácia kardiovaskulárneho systému 

Pravidelné cvičenie aktivuje celý kardiovaskulárny systém.Stabilizuje tak krvný tlak, zlepšuje prekrvenie „studené nohy“ a znižuje opuchy. Aktívny kardiovaskulárny systém zlepšuje spaľovanie tukov, krvného cukru a reguláciu cholesterolu.

 

Zlepšenie výkonu

75 % všetkých pacientov po infarktoch trpí aj ďalšími srdcovými ochoreniami. Vytrvalostný tréning znižuje riziko vzniku vysokého krvného tlaku a ochorení srdca a tým aj riziko ďalších príhod. 

cl_einleitung

 

Aktivácia metabolizmu

Pravidelné cvičenie na zariadení súčasne aktivuje všetky metabolické procesy v tele. To má pozitívny vplyv na trávenie a močenie.

 

Udržanie a zlepšenie svalovej výživy 

Systematické a pravidelné sústredné a excentrické cvičenie môže udržiavať a obnovovať aj veľmi malú svalovú silu. Rozličnosť možností prístroja umožňuje podľa čiastkových výsledkov nastaviť systematický silový a posilňujúci tréning.

Zlepšenie ohybnosti

Aj pacienti, ktorí nemôžu bežne cvičiť bežne cvičiť alebo zle znášajú iné rehabilitačné prstriedky, môžu pomocou THERA-trainer regulovať svoj svalový tonus rytmickými a vratnými pohybmi, a účinne tak zabrániť kontrakciám.

Mentálna stabilita 

Pravidelný vytrvalostný tréning preukázateľne zvyšuje uvoľňovanie „šťastného hormónu“ – dopamínu. Spolu s pocitom úspechu po cvičení, to spôsobuje pozitívnu náladu a účinne zabráňuje depresiám. 

l1190951  


BEZPEČNÝ – JEDNODUCHÝ – POHODLNÝ

fusssicherung_oeffnenPatentovaná systém THERA-trainer na fixáciu nôh pacienta umožňuje upevniť rýchlo a spoľahlivo, bez toho aby dochádzalo ku vzniku otlakov, nohy všetkých veľkostí. Ďalším kľúčovým bezpečnostným prvkom je, že v prípade potreby môžu byť upevňovacie prvky z nohynoha upevňovacie prvky môžu byť uvoľnené rýchlo v prípade potreby  rýchlo uvoľnené.

 

 

 

fusssicherung_schliessenErgonomicky Univerzálny THERA-trainer umožňuje vykonať všetky potrebné polohové úpravy vo veľmi krátkom čase. Výška a vzdialenosť bezpečnostnej rukoväte alebo hornej polovice tela cvičenca môže byť upravená tak, aby vyhovovali veľkosti tela a umiestneniu pacienta (napr. na vozíku alebo v sede).  Rovnako rýchlo a jednoducho môžete upraviť uhol naklonenia riadiacej a zobrazovacej jednotky.

 

 

variabilitt_bildschirmTHERA-trainer podporuje účinný liečebný telocvik a udržuje pacientov vysoko motivovaných, ktorí sa môžu sústrediť na vlastný výkon a cvičenia kým nedosiahnu terapeutioký cieľ. Po každom cvičení pacient dostane jasné hodnotenie svojej zlepšenej výkonnosti, ktoré je  tou najlepšou ďalšou motiváciou.